Implanty stomatologiczne - Brzyski Dental Care Kraków

Jesteś tutaj

Implanty stomatologiczne

Informacje podstawowe na temat implantologii w Brzyski Dental Care.

Implanty stomatologiczne to najbardziej naturalny i wytrzymały sposób uzupełnienia brakujących zębów. Zastępują miejsce po prawdziwych zębach stanowiąc jakby ich nowy korzeń tylko, że z tytanu, najbardziej biozogodnego materiału jaki zna medycyna. Tytan jest szeroko wykorzystywany już od wielu lat między innymi w ortopedii przy złamaniach kończyn.

Do implantu (który jest wewnątrz ) przytwierdza się łącznik i dopiero na nim osadza się koronę protetyczną, która swoim kształtem i kolorem imituje naturalne zęby.

W Brzyski Dental Care leczenie implantologiczne wykonuje się obecnie z zastosowaniem sprawdzonego systemu niemieckiej firmy BEGO Implant Systems isniejącej od roku 1990. http://www.bego-implantology.com/ Jest ona spółką córką firmy Bego istniejącą aż od 113 lat.

Implanty Bego - zalety

Zachowaj młody wygląd i piękny uśmiech na lata. Tylko implanty potrafią dać komfort podobny do użytkowania swoich własnych zębów.

*      Wyglądają jak naturalne zęby i można nimi jeść nawet najbardziej twarde pokarmy.
*      Zatrzymują typowy po usunięciu zęba stopniowy zanik kości wyrostka zębodołowego. Zapobiega to zmianom w rysach twarzy - chroni przed zapadaniem warg i policzków, przed zmianami w owalu twarzy i zmarszczkom na skórze.
*      Zapobiegają przesuwaniu i pochylaniu się zębów po usunięciu sąsiedniego zęba.
*      Nawet pojedynczy brak zęba osłabia wszystkie zęby jako całość przez brak balansu w siłach żucia. Nawykowo jemy wtedy bardziej po drugiej stronie a przez to powstają przeciążenia, które skracają znacznie życie zdrowych zębów.
*      Umożliwiają stabilizację ruchomych, wyciąganych protez a nawet dają możliwość zastąpienia ich w sposób stały już nie wyciągany, bardziej wygodny.
*      Nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów jak w mostach.
*      Poprawiają komfort życia i dają poczucie pewności siebie.
*      Jest to jedna z najbardziej sprawdzonych i pewnych procedur współczesnej medycyny.

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE - KROK PO KROKU

Pierwsza wizyta to przede wszystkim rozmowa i dokładne badanie warunków w ustach.
Implant potrzebuje odpowiedniej ilości kości i dziąsła. Pomocne jest wykonanie zdjęć RTG a także tomografii komputerowej, pokazującej istniejące warunki w trójwymiarze (3D). Pomocne będą też gipsowe modele diagnostyczne. Dobre planowanie jest podstawą sukcesu.

Druga wizyta. Zabieg założenia implantu wykonywany jest w sposób bezbolesny w znieczuleniu miejscowym. Samo wszczepienie pojedynczego implantu zajmuje często tylko 15 minut, natomiast przygotowanie do zabiegu i odpowiednie postępowanie po nim zwykle trochę wydłużają czas spędzony w gabinecie. Zwykle zalecamy antybiotyk, zimne okłady, płukanie jamy ustnej odpowiednim płynem i stosowanie miękkiej szczoteczki. Po tygodniu kontrola.

Trzecia wizyta. Ma miejsce kilka miesięcy od założenia implantu. Jest to czas potrzebny na połączenie się implantu z kością. W trakcie tej wizyty odsłania się górę implantu i zakłada się tzw. śrubę gojącą, która przygotowuje dziąsło tak aby było miejsce na koronę zęba.

Czwarta wizyta. Pobranie precyzyjnych wycisków dla przygotowania korony protetycznej i specjalnego łącznika, który zespala to co na zewnątrz (korona) z tym co wewnątrz (implant). Dobór koloru i ustalenie kształtu korony.

Piąta wizyta . Dokładne połączenie łącznika i korony protetycznej z implantem.

Z CYKU TRUDNE PRZYPADKI ZE STRONY www.DRBRZYSKI.PL

Utrata górnej jedynki z dużym zanikiem kości. Galeria zdjęć z etapów leczenia w Brzyski Dental Care w Krakowie.

Szkoda, że ta młoda dziewczyna nie mogła uśmiechać się swobodnie.

Widoczna na zdjęciu mikroproteza, wyciągana wkładka na jeden brakujący ząb. Dość niebezpieczne rozwiązanie ze względu przypadki połknięcia czy nawet zakrztuszenia się. (Zdj.1)

zdj1. przed leczeniem z mikroprotezą

Pacjentka chodziła od dłuższego czasu z pozostawionym pod mikroprotezą zniszczonym korzeniem zęba.

Korzeń był jakby "wbity" głębiej przez mikroproteze.(Zdj.2)

zdj.2. korzeń zęba przed leczeniem

Ciągły stan zapalny dziąsła przy korzeniu pod mikroprotezą nasilał i tak już bardzo duży zanik kości.

Po analizie tomografii komputerowej i długich konsultacjach z pacjentką, laboratorium protetycznym i innymi specjalistami padła decyzja o wszczepieniu implantu w miejscu korzenia z dodatkowym zabiegiem regeneracji kości.

Osobiście najbardziej martwiłem się o to jak zachowa się dziąsło.

Zabiegi chirurgiczne zakończyło założenie mostu tymczasowego na włóknie szklanym przyklejonym do sąsiednich zębów na czas gojenia. Można w nim normalnie funkcjonować, jeść, uśmiechać się.

Kolejny etap to już odbudowa zęba .

Zdj.3. łącznik z cerkonu

Dla jak najlepszej estetyki wykonano łącznik z cerkonu. Unikamy dzięki temu szarości dziąsła nad tytanowym implantem.

Wszczepienie implantów Bego

zdj.4.korona porcelanowa na cerkonie

Na łączniku założono koronę również bez żadnego metalu w środku.  Widoczny był jeszcze tak zwany "czarny trójkąt" pomiędzy jedynkami przy dziąśle.

Implanty Bego

zdj.5.różowa porcelana

W ciągu około miesiąca po założeniu korony dziąsło wygląda już znacznie lepiej - "czarny trójkąt" zaczął się ładnie wypełniać.

Na zdjęciu (Zdj.5) widoczny jest też pasek różowej porcelany w górnej części korony. Bez tego korona byłaby nienaturalnie "długa".

Pacjentka jest bardzo zadowolona z efektów leczenia. Zależało jej na jak najbardziej naturalnym wyglądzie, bez prostowania zębów. Dlatego też korona została ustawiona pod kątem w stosunku do sąsiednich zębów. Specjalnymi farbkami nadano jej również pewne cechy indywidualne.

Pojedyncza korona na jedynce to bardzo trudne zadanie. O wiele łatwiej pod względem estetycznym jest zrobić korony na dwóch jedynkach jednocześnie, ale to temat na inną foto relację.

W naszym gabinecie w Krakowie podejmiemy się leczenia nawet ciężkich przypadków wymagających wszczepienia implantów . Zapraszamy!